Lanificio F.lli Cerruti 2018-06-14T14:56:30+00:00

Tomáš Satoranský v nové kolekci
Cerruti iParty

Lanificio F.lli Cerruti představuje světu elegantní kolekci určenou pouze pro výjimečné příležitosti.

Kombinace vybraných přírodních vláken, používání různých vazeb a vzorů je přesně to, co charakterizuje tuto kolekci.

Je to kolekce určená oslavám, nezapomenutelným chvílím. Je určená na místa, kde se snoubí sny a kouzla.

Tomáš Satoranský v nové kolekci
Cerruti iTravel

Značka Lanificio F.lli Cerruti S.p.A. byla založená roku 1881 ve městě Biella, kolébce italské textilní tradice. Založili ji společně bratři Stefano, Antonio a Quintino Cerruti, kteří pochází z dlouhého rodu odborníků na textil, sahajícího až do roku 1700.

Vlákna používaná na výrobu látek z kolekce iTravel jsou vybírána z tisíců balíků vlny přímo v australském Queenslandu. Do výběru spadají nejen ta nejjemnější rovná vlákna, ale i zvlněná, ze kterých vzniká charakteristický materiál vhodný pro obleky určené do klimatizovaných prostředí, kde zaručují perfektní prodyšnost a pohodlí.

Cestovatelé ocení vzory vhodné pro business oblek i specifický způsob barvení, který probíhá na začátku celého výrobního procesu a zajišťuje dobrou barevnou stálost i při pocení během náročných dnů.

“Směřujeme k oděvům, které poskytují více pohodlí a dovolují více pohybu, což je ideální trend obleku pro každodenní nošení.”
Nino Cerruti

Kolekce materiálů

I Travel

Kolekce I Travel je ideální odpovědí na tempo moderního života. Vysoký zákrut příze těmto látkám zaručuje přirozenou odolnost proti mačkání, obleky z nich ušité tak můžete bez obav a pohodlně nosit v průběhu celého dne. I Travel vychází z reálných mužských potřeb uspokojení touhy po poznání, a je tak dokonalým společníkem sloužícím vaší zvědavosti a joie de vivre. Komfort, elegance, schopnost přijmout životní překvapení i neočekávané události, přesně k tomu byl tento oděv stvořen. Odložte těžkopádné obaly na obleky a vyrazte z kanceláře rovnou na schůzku, vždy s lehkostí a elegancí.

„Cílíme na oděv, který nabídne volnější a aktivnější způsob využití, na módu, která bude luxusní a každodenní zároveň.“

Nino Cerruti

I Party

Cerutti představuje svět oslav a speciálních příležitostí s elegancí a odborností. Kombinace přírodních a syntetických materiálů či hra spřádání s kartounovým zakončením, ve kterých tato firma exceluje, to přesně jsou prvky, které látkám dodávají zářivost a hravost. I Party je stvořena pro oslavy, obřady, zvláštní a nezapomenutelné chvíle a dává prostor snům a kouzlům.

„V kolekci I Party se potkává potěšení ze společnosti a společnost potěšení.“

Nino Cerruti

Oxygen

Oxygen, narozený v kreativních laboratořích Lantificio F.Ili Cerutti, je kolekce vyvinutá pro svět sak. Její jedinečnost tkví v paletě barev, ale i v unikátních designech. Česaná příze umožňuje vytvořit látky perfektní nejen pro saka na míru, ale také pro kabáty bez podšívky, inovativní a neobvyklé. Specifické techniky dokončování dodávají kolekci nádech tradice, ale i moderna, a ta je tak perfektní volbou pro moderní saka.

„Oxygen reprezentuje naši potřebu vzduchu, prostoru a světla.“

Nino Cerruti

Cashmere

Lanificio Cerruti ztvárňuje exkluzivitu kašmíru velkou paletou barev, kombinující moderní odstíny s tradičními s cílem představit něco jedinečného a vzrušujícího. Cerruti v kolekci Cashmere přináší přírodní, moderní ošetření, tradici a inovace.
V kolekci naleznete 100% bio látku, měkkou, barvenou přírodními barvami, jež je první látkou, jež je certifikovaná asociací Tessile e Salute jako dokonale ekologická.
Vlna a hedvábí spojené s kašmírem, lehkost a luxus byly inspirací pro nalezení a vyjádření nejvyššího vkusu a stylu. Kabáty a nejjemnější saka ušité z látek Cashmere skvěle doplňují tuto inovativní rodinu bohatou na tradice.

„Náš Cashmere je mnohem více než pouhá látka, je to zážitek smyslů.“

Nino Cerutti

Luxury

Unikátní příběh ve službách nejvyššího luxusu a elegance. V kolekci Luxury byl spojen prvotřídní produkt se sofistikovanými procesy výroby tak, aby společně zajistily bezchybnost a spojily tradici a modernost látek Cerruti.

Luxury je tou kolekcí, která dokázala jít za hranice a vyvolávat emoce, jež jsou čím dál méně obvyklé, a to za účelem obohacení každodenního života o výjimečnost, úžas a sen. Hledání sladkých a luxusních prožitků na hraně reality a čiré radosti, neustálá poptávka po jedinečnosti a nefalšovaná touha po odlišení se jsou potřeby, které kolekce Luxury naplňuje.
Látky Luxury jsou nejvyšším vyjádřením krejčovské elegance.

„Jemné a rafinované rozdíly, na kterých je založena krejčovská elegance, jsou osobitým znakem této kolekce látek. Schopnost jejich rozeznání a uplatnění při výrobě jsou tím, co nás definuje.“

Nino Cerruti

Tailored

Tailored je „rodinou“ historické látky Superissimo, která byla uvedena na trh v roce 1989 a jíž bylo od svého počátku vyrobeno již přes pět milionů metrů. Vycházející z geniální intuice Nina Cerrutiho jsou i tyto látky ideálním zástupcem emociální výbušnosti a vášní dnešní doby.

Je to hra světla a stínu, plná jemností a vášnivých impulsů, co přizpůsobuje materiál okolnímu světu „Tailored”. Cítíme jiným způsobem, předáváme jedinečnost do našich činů a do naší práce. Spojujeme touhy a emoce s předmětem, s látkou, s oděvem. Každý výrobek je vznešený a vychází z hledání jedinečnosti. Těm, kteří se rozhodnou zvolit Tailored jako definici své identity, chceme poskytnout své zkušenosti, zasahující do všech smyslů.

„Elegantní, luxusní, perfektní, jednoduše Cerruti.“

Nino Cerruti

Prestige

Látky z kolekce Prestige jsou vyrobeny ze 130´s vlny, pečlivě vybrané na dražbách v australském Queenslandu z tisíců těch nejkvalitnějších vln. Pouze absolutní výjimečnost a znamenitost hrubého materiálu je odůvodněním jedinečné kvality těchto látek vyrobených s čistou vášní, které jsou tak pro šití na míru přímo stvořené.

Nobility 150’s

Kolekce látek, které se podařilo jít za hranice běžného a vyvolat emoce jdoucí proti všednosti, a to za účelem obohacení každého dne o dávku nadšení, jemnosti a výjimečnosti.

Písmeno A zastupuje tradiční metodu kvalifikace vláken, hodnotí délku, zářivost a barvu vlákna. Ovce v australském regionu Queensland produkující vlnu kategorie AAAAA nosí celý svůj život plášť, který ochraňuje jejich hřbety před agresivními vlivy slunce a deště.

Lanificio F.lli Cerruti

Společnost Lanificio F.lli Cerruti S.p.A. byla založena v roce 1881 v italském městečku Biella, kolébce italské textilní tradice, bratry Stefanem, Antoniem a Quintinem Cerrutim. Zájem o textil a o jeho výrobu měl však v jejich rodině tradici mnohem delší, sahající až do roku 1700.

V průběhu let se společnost postupně vyvíjela a expandovala a po konci druhé světové války se začala soustředit výhradně na výrobu látek nejvyšší kvality.

V roce 1951 se vedení společnosti ujímá vnuk jednoho z původních zakladatelů Nino Cerruti a přestože je mu pouhých 20 let, okamžitě prokazuje silné estetické vnímání a organizační schopnosti, díky kterým se později stává světovou módní ikonou.

Vstoupit do světa pánské módy se Nino rozhoduje v roce 1957, kdy zakládá společnost HITMAN specializující se na výrobu pánských oděvů. V roce 1967 představuje v Paříži v Place de la Madeilene svůj první butik a dává tak vzniknout značce Cerruti 1881.

První dámskou kolekci Cerruti 1881 uvádí na trh o devět let později a hned dva roky nato představuje také první pánský parfém. Postupně proniká Nino Cerruti i do světa sportovní módy a významně také do filmového průmyslu. Po spolupráci na několika evropských filmech Cerruti začíná oblékat hvězdy Hollywoodské produkce, například Sharon Stone nebo Jacka Nicholsona.

V roce 2001 Nino Cerruti prodává svůj podíl ve společnosti Cerruti 1881 a zaměřuje se už jen na Lanificio F.lli Cerruti dal 1881, kde pokračuje v rodinné tradici výroby textilu.

Dnes, více než 130 let od svého založení, si společnost Lanificio F.lli Cerruti dal 1881 v čele s Ninem a jeho synem Julianem pro nepřekonatelnou kvalitu svých výrobků ve světě textilního průmyslu stále drží velmi významnou pozici a platí za synonymum stylu a tradice.